A Palócföld folyóirat és intézetünk együttműködésének eredményeképp elindult a Kortárs Kritikai Műhely.
Michel Houellebecq és Bernard-Henri Lévy levelezéskötetéről Tótfalusi Ágnessel beszélget Hubai Gábor egyetemi hallgató.
A B/2 épület 3. emeletén, a 302-es irodában kialakításra került egy hallgatói tanulószoba.
Michel Houellebecq világhírű francia író magyar fordítójával beszélgetünk.
Meghívó és program a 2019. november 13-án megrendezendő konferenciára.
A 2019–2020. tanévre két hallgató nyert demonstrátori megbízást.
A Kutatók Éjszakáján intézetünk oktatója, Dr. Kőrizs Imre tart „Vers-szak-kört”.
Házi forduló a ME BTK hallgatóinak!
A nyelvleírás fontosabb irányzatai c. előadás 2019–2020/II. félévben kerül meghirdetésre.
A Miskolci Egyetem saját halottjának búcsúztatása és egyházi temetése 2019. augusztus 30-án 12:30-kor kezdődik a budapesti Regnum Marianum templomban.
87 éves korában 2019. augusztus 1-jén elhunyt Prof. Dr. B. Gergely Piroska.
Dr. Mózesné dr. Kabán Annamária temetésén a Bölcsészettudományi Kar vezetősége nevében Dr. Kecskés Judit tanulmányi dékánhelyettes mondott gyászbeszédet.
Elhunyt Dr. Mózesné dr. Kabán Annamária, intézetünk nyugalmazott habilitált egyetemi docense.
Két kollégánk munkája jelent meg a könyvhétre.
A Pro Scientia Hallgatói Öntevékeny Kör tagjai szeretettel várják az érdeklődőket a Testek és szövegtestek című VI. Pro Scientia Konferenciára.
Az Ókortudományi Társaság 2019. május 17-én, pénteken 17.00 órai kezdettel tartja
éves közgyűlését és felolvasóülését, amelynek előadója Darab Ágnes lesz.
A Pro Scientia Hallgatói Öntevékeny Kör 2019. június 13-i konferenciájára szóló felhívását közöljük.
Intézetünk oktatója, Dr. Kőrizs Imre rendezte sajtó alá Karinthy Gábor Összegyűjtött verseit.