Az Ókortudományi Társaság 2019. május 17-én, pénteken 17.00 órai kezdettel tartja
éves közgyűlését és felolvasóülését, amelynek előadója Darab Ágnes lesz.
A Pro Scientia Hallgatói Öntevékeny Kör 2019. június 13-i konferenciájára szóló felhívását közöljük.
Intézetünk oktatója, Dr. Kőrizs Imre rendezte sajtó alá Karinthy Gábor Összegyűjtött verseit.
Szép eredményeket értek el hallgatóink a Kortárs Hangon ’19 nemzetközi hallgatói irodalmi pályázaton.
Két hallgatónk dolgozata is bejutott az idei OTDK döntőjébe.
2019. április 18-án Prof. Dr. Darab Ágnest 60. születésnapja alkalmából köszöntötte az intézet.
Április 29-én hétfőn 17 órakor kerül sor Kappanyos András előadására a PPKE BTK-n.
A Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának Magyar Nyelvtudományi Intézeti Tanszéke idén is megrendezi az országos Kazinczy-verseny helyi fordulóját.
Rövid szünet után újraindul a Pro Scientia Hallgatói Öntevékeny Kör, és várja olyan, a bölcsészettudományok iránt a tanulmányaikon túl is érdeklődő hallgatók jelentkezését, akik szívesen lennének egy inspiráló közösség tagjai.
Intézetünk oktatója, Darab Ágnes október 30-án a Pesti Vigadóban az emberi erőforrások miniszterétől átvette egyetemi tanári kinevezését. Gratulálunk!