Közellenségek

Nyitott szeminárium Tótfalusi Ágnessel
2020. március 10., 13:15
Michel Houellebecq és Bernard-Henri Lévy levelezéskötetéről Tótfalusi Ágnessel beszélget Hubai Gábor egyetemi hallgató.
Nyitott Szeminárium Tótfalusi Ágnessel Michel Houellebecq és Bernard-Henri Lévy levelezéskötetéről
Beszélgetőtárs: Hubai Gábor, egyetemi hallgató
Szemináriumvezető: Kiss Noémi
Helyszín: ME BTK Irodalomtudományi Intézet B/2 épület 317. előadó, április 2. 13:00 óra
Houellebecq és Lévy frissen megjelent levelezéskötetének visszatérő hívószava Európa. A Közellenségek levelezéskötetnek már a címe is többféle konnotációt hordoz. „A Közellenségek két hatalmas egójú, sebzett férfi élveboncolással felérő párbeszéde, akik, ahogy Houellebecq fogalmazott, homlokegyenest különböznek egymástól, de annyi közös bennük, hogy mindketten »igencsak megvetésre méltó személyek«.” Ebben a számkivetettségben természetesen élvezettel dagonyázik Houellebecq és Lévy is – ahogy Houellebecq fogalmaz egy helyen: „Maga is, én is állhatatosan kerestük az elvetemültség, a megaláztatás, a nevetségessé válás gyönyörét; és a legkevesebb, amit elmondhatunk, hogy fantasztikus siker koronázta a buzgalmunkat.”
Támogató: Szépírók Társasága
Mindenkit szeretettel várunk!