Kortárs Kritikai Műhely

2020. június 2., 11:25
A Palócföld folyóirat és intézetünk együttműködésének eredményeképp elindult a Kortárs Kritikai Műhely.

Az irodalom akkor él, ha szabadon beszélgetünk róla. A Palócföld folyóirat együttműködve a Miskolci Egyetem Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetével Kortárs Kritikai Műhely című rovatában az intézet műhelyében készült kritikákat teszi közzé. A műhely gondolata ez év tavaszán született meg hallgatók és oktatók együttműködésében. Hallgatóink érett és eredeti munkái párbeszédbe hozzák a mai magyar irodalom jelentős könyveit. A program mentorai intézetünk oktatói: Kiss Noémi és Gréczi-Zsoldos Enikő.

Elsőként Leskovics Tamás hallgatónk kritikája jelent meg Tóth Krisztina: Fehér farkas című novelláskötetéről;  ezen a linken érhető el.

Frissítve!
Megjelent Tóth Babett kritikája Szvoren Edina novelláskötetéről, itt olvasható.