A Miskolci Egyetem Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi intézete pályázatot hirdet középiskolások számára. A résztvevők és a helyezettek a Miskolci Egyetem magyar szakára történő jelentkezés esetén többletpontokat kapnak.
A házi forduló győztes hallgatója képviseli majd karunkat az esztergomi országos versenyen.
Darab tanárnő a világ Plinius-kutatóinak legtekintélyesebb idei konferenciáján ad elő.
Gréczi-Zsoldos tanárnő június 20-án megtartotta habilitációs előadásait.
Tájékoztatás az átsorolással veszélyeztetett hallgatók számára
Intézetünk professzora az MTA rendes tagja lett.
A Miskolci Egyetem BTK Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének emelt szintű szóbeli érettségi vizsgára felkészítő előadásai magyar nyelv és irodalom témakörökből (tételekből)
Kappanyos András nekrológja.
Kecskeméti Gábor professzor úr megemlékezése.
Búcsú kollégánktól, Kemény Gábor professzor úrtól. Pethő József írása.
Megjelent Darab Ágnes új könyve Pliniusról.
Intézetünk oktatója, Kiss Noémi sikeresen habilitált a PTE-n.